Przekaż 1% podatku na rzecz OSP Kaniów !

 

 

Zarząd OSP Kaniów prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej jednostki

 

Ostatnie wydarzenia:

 

 

Pożegnanie druha Jacka Gruszki

24 lipca po długiej chorobie – w wieku 66 lat – zmarł Jacek Gruszka, który od ponad pięćdziesięciu lat związany był z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kaniowie.

Po odbyciu trzyletniej służby w Zawodowej i Zakładowej Straży Pożarnej Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dziedzicach, swoje zawodowe życie nadal związał z czechowicką rafinerią i działem łączności telefonicznej. Pracując społecznie w jednostce OSP Kaniów uczestniczył m.in. w walce z pożarami na terenie rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach, pożarami lasów w Olkuszu, Imielinie i Kuźni Raciborskiej.

Wielokrotnie z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem niósł pomoc w licznych akcjach powodziowych. W latach 70. ubiegłego wieku był mocno związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. W 2002 roku założył sekcję ratownictwa wodnego przy OSP Kaniów.

Corocznie organizował kursy i szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego i lodowego, nie tylko dla druhów z Kaniowa, ale także jednostek OSP z terenu gminy, powiatu oraz strażaków Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Drużyna pod jego kierownictwem i opieką, od czterech lat zdobywała pierwsze miejsca na Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym.

Jacek Gruszka został uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in. Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Zasłużony Dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 30 lipca o 15.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie.

źródło: www.beskidzka24.pl